چگونه لذت بازی پرواز را به خانه خود بیاوریم

هر فردی آرزو دارد بتواند روزی پرواز کند ، و شاید هیچگاه نتواند به هدف خود دست بیابد ، امروزه با پیشرفتی که در زمینه علم مجازی به کار رفته ، افراد می توانند خلبانی را در دنیای مجازی کامپیوتری به راحتی تجربه کنند. اما برای خلبانی در دنیای مجازی نیز بازی شبیه سازی ساخته شده که شما در این بازی می توانید در دنیای مجازی با استفاده از بازی های رایانه ای هدایت هواپیمایی را کنترل کنید و لذت ببرید. این بازی طوری طراحی شده که آنچه در یک هواپیمای واقعی وجود دارد ، به صورت مجازی در این بازی نیز وجود داشته باشد تا هرچه بیشتر بازی شباهت به دنیای واقعی خلبانی داشته باشد.

شبیه‌ساز پرواز برنامه کامپیوتری است که شبیه‌سازی رفتار هواگردها به ویژه هواپیما را انجام میدهد. شبیه‌ساز پرواز از حد بازی‌های کامپیوتری تا دستگاه‌های بزرگ چند میلیون یورویی ساخته می‌شود. شبیه‌سازهای قدیمی معمولا سیستم‌های مکانیکی و الکترومکانیکی هستند. با پیشرفت فن‌آوری رایانه و کاربرد نرم‌افزار، شبیه‌سازهای امروزی توانائی تقلید تمام جنبه‌های خلبانی را دارند.
از شبیه‌ساز پرواز برای پرورش توانایی خلبانان و نیز تحقیقات علمی استفاده می‌شود. نرم‌افزارهای شبیه‌سازی نیز برای کامپیوترهای شخصی طراحی شده است.

شبیه‌ساز پرواز دو نوع است: صنعتی و معمولی ، صنعتی همان شبیه‌سازهای پروازی هستند که شرکت‌های هواپیمایی و آموزشگاه‌های آموزش پرواز آن را تهیه می‌کنند که ظاهری مکانیکی دارند که خلبانان و دانشجویان را برروی آنان آموزش های لازم را می بینند.
شبیه‌ساز پرواز معمولی یا نرم‌افزاری که برروی کامپیوتر و لپ‌تاپ نصب می شود و متقاضان آن می‌توانند افراد معمولی جامعه باشند و کسانیکه تمایل دارند تجهیزات اضافی مانند: یوک (فرمان هواپیما)، پدال، تراتل (دسته گاز هواپیما) و … را داشته باشند می‌توانند آنها را تهیه نمایند.
در ایران نرم‌افزار شبیه‌ساز ۲۰۰۴ یا شبیه‌ساز ایکس بسیار پر طرفدار است.
حال به چند بازی شبیه ساز موفق و جذاب می پردازیم
یقینا نام ابر شرکتی چون مایکروسافت را شنیده اید. این شرکت که در زمینه های های مختلف و وسیعی از فناوری مشغول به تولید محصولات فوق العاده است، در صنعت بازی سازی هم فعالیت دارد و یکی از بهترین محصولات آن شبیه سازی پرواز است. اولین نسخه از مجموعه بازی Microsoft Flight Simulator در سال 19822 انتشار یافت. بازی ای که برای دوران خودش یک شاهکار به حساب می آمد. مایکروسافت پس از انتشار این نسخه و کسب موفقیت، تولید نسخه های دیگر را شروع کرد. نسخه دهم از این مجموعه بازی که کاملا واقعی و عالی است، در سال 2006 تولید شد. در این بازی که به کوچکترین جزئیات هم توجه شده است، مهارت بالایی برای بلند کردن، پرواز و فرود آوردن هواپیما نیاز خواهید داشت. البته طراحان بازی سبک بازی آن را به گونه ای طراحی کرده اند که بازی هم برای همه سنین قابل انجام باشد و هم این که چالش ها و سختی های مختص خود را داشته باشد.

پایلت آو پرشیا یک خط هوایی مجازی از ایران است که با استفاده از نرم افزار شبیه ساز پرواز (فلایت سیمولاتور) و همچنین نرم افزار های جانبی اضافه شونده دقیقا کارکردی را مانند خطوط هوایی در بستر مجازی پیاده میکند
بازی Flight Simulator جذاب در سبک شبیه ساز است که به تازگی توسط استودیو Flying Development LLC ساخته شده است و با قیمت حدود 6 دلار در فروشگاه گوگل پلی عرضه گردیده است. هم چنین بازی پیشرو تاکنون با مجموع آرا حدود 39 هزار نفر امتیاز بالا 4.7 از 5.0 و بیش از 650 هزار بار دانلود را تجربه نموده است.
بازی فوق یکی از برترین و دقیق ترین جزییات شبیه ساز پرواز در گوشی های اندروید است. که در نقش خلبانی حرفه ای قرار گرفته و می تواند با انواع و اقسام هواپیماها از شرکت های معتبر دنیا پرواز نمایید و از این شبیه سازی عالی در این بازی لذت ببرید. هر کدام از این هواپیماها دارای تنظیمات منحصر بفرد و واقعی است که این قضیه به واقعی تر شدن بازی کمک بسیار نموده است. این بازی انواع تنظیمات مختلف را در اختیار شما قرار می دهد مثلا از وضعیت هوا گرفته تا گردش شب و روز و تنظیمات بسیار وسیع مخصوص به هواپیما که قطعا تجربه ای حرفه ای را در اختیار همه متقاضیان از سطح مبتدی تا پیشرفته قرار می دهد.
تمامی هواپیماها در شبیه ساز پرواز کابین خلبان به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده است به طوریکه وجود دارد. چنانچه وقتی دو عکس واقعی و شبیه سازی شده را در کنار یکدیگر قرار دهید مشاهده می کنید که تمامی سیستم های شبیه سازی شده همانند واقعیت می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *